השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

ביטוח זה הוא בבחינת רשות, אך עדיין- אינספור אנשים מודים מדי יום על כך שהוא קיים. ביטוח מקיף, אשר מכסה שורה רחבה של נזקים לרכב, יכול לחסוך סכומי עתק. עם זאת, על מנת שלא לשלם סכומים גבוהים לא פחות על ביטוח שאינו משתלם, רצוי לבחון היטב את השטח. השוואת מחירי ביטוח מקיף, לכן, היא בבחינת חובה.

 

מהו ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף לרכב נועד לכל אותם המקרים בהם ניזוק הרכב, בין אם עקב תאונה, שריפה, פריצה או כל פגיעה אחרת. ההיבטים המעשיים שלו כוללים, בין השאר, תשלום פיצויים בגין מקרים אלה, הנפקת רכב חלופי במידת הצורך, כיסוי נזקים הנגרמים לצד ג'- והרשימה עוד ארוכה.

פה מתחילה ה"בעייתיות" של ביטוח זה, והסיבה בגינה מומלץ כל כך לבצע השוואת מחירי ביטוח מקיף- אפילו יותר מאשר השוואת ביטוח חובה, למשל. הכיסויים הביטוחיים אמנם נשמעים פשוטים על הנייר, אך ישנם מקרים רבים שלא נכנסים לכל קטגוריה, ומביאים למדיניות שונה של חברת הביטוח. מעבר לכך, כל הסכם כולל סעיפים שונים שנכללים בו, גובה השתתפות עצמית אחר לחלוטין, הגבלות לגבי הנהג וכן הלאה.

מעבר לכך, בשנת 2004 הוחלט גם על חלוקת הביטוח המקיף ליחידות קטנות יותר, אשר ניתן לרכוש גם בנפרד. למשל, אפשר לבחור בביטוח מקיף שיתמקד רק במקרים של תאונות, בעוד אחר ייתן את הדגש על נזקי תאונה בלבד. איזו פוליסה מתאימה ביותר? ואיך יודעים מאיפה להתחיל? הכל מתחיל בצעד אחד פשוט.

 

הפיתרון: השוואת ביטוח מקיף

ההגדרות השונות של החברות לביטוח מקיף, כמו גם רשימת המשתנים הגדולה, באה לידי ביטוי במחירים. אם השוואת מחירי ביטוח צד ג', למשל, תראה הבדל בין ההצעות השונות, פה הפערים יהיו גדולים פי כמה. למעשה, ניתן למצוא שוני של עשרות אחוזים בין החברות. הסכומים הגבוהים יחסית של ביטוח רכב יבטיחו שאחוזים אלה יתבטאו בהרבה כסף.

השוואת מחירי ביטוח מקיף ניתן לבצע במספר דרכים. הבסיסית ביותר תהיה בירור, פנים מול פנים או באמצעות הטלפון, אל מול נציגים נלהבים של חברות הביטוח. יש שעושים זאת גם היום, אם כי הרוב המוחלט של רוכשי הביטוח המקיף גילו כבר את נפלאות הטכנולוגיה. השוואת מחירים דרך האינטרנט, כפי שנראה מיד, פשוטה הרבה יותר.

 

 לקבלת הצעה לביטוח רכב מלאו את הטופס או ליחצו על הקישור המצורף.

ביטוח רכב

   
 
 

 

על תפקיד האינטרנט בתהליך השוואת מחירי ביטוח מקיף

לא צריך להצטיין ביכולות טכנולוגיות מופלאות על מנת לבצע השוואת מחירים באינטרנט. באתרים רבים של משרד התחבורה וחברות הביטוח השונות יימצא מחשבון תעריפים, אשר על פי משתני הרכב, הנהג וההיסטוריה הביטוחית שלו יראה הצעה ספציפית, או את טווח ההצעות. כיצד יודעים אם אלה מייצגות זו כבר שאלה אחרת.

עם השנים, כאשר המודעות לבדיקת הבדלי מחירי הביטוח גברה, קמו גם אתרים אשר כל ייעודם הוא להשוות בין ההצעות של החברות השונות- בהתבסס על המאפיינים הקבועים. שימוש באתרים מסוג זה מומלץ, אם כי רצוי מאד לבדוק מי עומד מאחוריהם. לא פעם, מציגים האתרים תמונה מצומצמת ולא מייצגת של עולם הביטוח, דבר שעלול להביא לפספוס הצעה טובה בהחלט.

 

כך יודעים אם השוואת המחירים יעשה את העבודה

כשמבצעים השוואת מחירי ביטוח מקיף, חובה או צד ג', רצוי לדעת מי עומד מאחורי ההצעה. בישראל פועלות כ-15 חברות בתחום ביטוח הרכב, ועוד אלפי סוכנים. מומלץ לבדוק שהאתר כולל בתוכו את מרבית החברות, וכן שאין פערים בין מה שמוצג על המסך למה שיידרש בפועל. במידה וניתן לסגור על הסכם הביטוח דרך האינטרנט, ללא תיווך אנושי, אפשר לשקול לעשות זאת.

 

לחצו על הקישור המצורף לקבלת הצעת מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל - הצעות לביטוח מקיף לרכב.

 

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכבהדפסה