על ביטוח רכב

ביטוח רכבביטוח רכב שייך לתחום הביטוחים הבסיסיים, העונים על צרכיו הביטוחיים של כל אדם. ביטוח דירה למשל נחשב לביטוח בסיסי. ביטוח רכב טוב מעניק שקט נפשי ותחושת בטיחות המשמעותיים במיוחד בכביש. יש הבדלים בין סוגי הביטוחים השונים וחשוב להבין מה הם.

מחירו של ביטוח הרכב נקבע על פי משתנים רבים ושונים. Wobi מספקת לרוכשי ביטוח רכב ברשת מידע אמין והשוואת מחירים במהירות ובנוחות.

תוכן העניינים

ביטוח רכב מקיף

ביטוח רכב מקיף נקרא כך מפני שהוא מכסה סיכונים רבים ושונים כמו תאונות, גניבות, שריפות ונזקי טבע שונים. רוכשי ביטוח מקיף זוכים לפיצוי גם על נזקים שנגרמו למכונית שלהם וגם על נזקים שגרמו למכונית של נהג אחר. בעת מקרה ביטוחי המצריך את הפעלת פוליסת הביטוח, נדרש המבוטח לשלם השתתפות עצמית הנקובה בפוליסה מעל סף נזק שנקבע על פי חברת הביטוח. בחברות ביטוח מסוימות ניתן לרכוש ביטול השתתפות עצמית מראש, כתנאי לתיקון במוסך הסדר של החברה.

ביטוח רכב

   
 
 

תעריף הביטוח המקיף נקבע על פי נתוני הרכב: שווי רכב, סיכון לגניבת הרכב, גילאי הנהגים ברכב והיסטוריית העבר הביטוחי. נהגים בעלי ביטוח מקיף יכולים לעלות על הכביש בראש שקט ובידיעה ברורה שאם תהיה בעיה, הם לא לבד.


ביטוח חובה

ביטוח חובה, כשמו כן הוא, חובה המוטלת על - פי חוק על כל בעל כלי רכב המוגדר כחייב בביטוח לפי פקודת רכב מנועי. ביטוח החובה מכסה נזקי גוף של הנהג, הנוסעים ברכב והולכי רגל הנפגעים בתאונות דרכים. לאחר תאונה עם נפגעים, ביטוח החובה מכסה את כל תביעות הפצועים, בין אם היו אחראים לתאונה ובין אם לא.

על פי חוק, בעל הרכב אחראי לכל פגיעה שהיא שגרם הרכב, אפילו אם הוא חונה, ולכן אסור לוותר על ביטוח החובה. וודאי שאין לעלות לכביש בלעדיו.


ביטוח צד ג'

ביטוח צד גימל הוא ביטוח רשות שמיועד למבוטחים שמסיבות שונות מחליטים שלא לרכוש ביטוח מקיף. ביטוח צד גימל לא מכסה נזקים שנגרמו לרכוש המבוטח, אלא לצד הנפגע בלבד עד גבול אחריות מסויים.

בדרך כלל בוחרים בביטוח צד ג' נהגי כלי רכב דו גלגלי או בעלי רכב משנתון ישן יותר, מאחר שהביטוח המקיף של שתי הקבוצות האלה יקר מאוד בדרך כלל.

כיצד בוחרים ביטוח רכב?

יש לקחת בחשבון את המשתנים הבאים לפני רכישת ביטוח רכב:
  • מסגרת התקציב
  • כיצד משתמשים בכלי הרכב
  • איזה שירותים נוספים כלולים בביטוח הרכב
  • מי נוהג בכלי הרכב ומה היסטוריית הנהיגה שלהם
  • היכן ייערכו תיקונים לאחר תאונה - האם במוסך מורשה של היבואן או במוסך של חברת הביטוח עצמה

ביטוח רכב ב-Wobi

מה יקרה אם תהיו מעורבים בתאונת דרכים? מי יממן את עלות התיקונים? מי יפצה את הנפגעים במקרה הקשה של תאונה עם נפגעים? שקט נפשי על הכביש שווה זהב, וביטוח רכב נותן לכם את השקט הנפשי הזה.

אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות לביטוח רכב של מרבית חברות הביטוח בישראל. באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת.

 

מידע נוסף אודות ביטוח רכב תוכלו למצוא בפורטל השירותים והמידע הממשלתי.

 

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכבהדפסה