ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה

מי צריך ביטוח חובה? התשובה היא כולם: על פי החוק, כל כלי רכב ממונע הנוסע בכבישי ישראל חייב להיות מבוטח בביטוח חובה. זאת, בניגוד לשני הביטוחים הנוספים לרכב, שהם בגדר ביטוחי רשות: ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.


תוכן העניינים

מהו ביטוח חובה?

ביטוח חובה מכסה אך ורק נזקי גוף (של הנהג, הנוסעים או הולכי רגל), ואינו כולל כיסוי ביטוחי לנזק שנגרם לרכוש. ביטוח חובה נכנס לתוקף לאחר שתעודת הביטוח שולמה והוחתמה בחותמת הבנק.

היתרון של מנוע החיפוש של וובי מאפשר לכם לקבל, בעוד מספר רגעים ממש, הצעות מתחרות של חברות הביטוח המובילות כך שתוכלו לרכוש ביטוח ולחסוך. אז בשביל להנות מההצעה הטובה ביותר עבורכם, מלאו את הפרטים ורכשו ביטוח חובה במחיר המשתלם ביותר!


לקבלת הצעות מחיר לביטוח הרכב בחר/י את סוג הביטוח:

ביטוח רכב

   
 
 

מה צפוי לנהג שאינו מבוטח בביטוח חובה?

נסיעה ללא ביטוח חובה בתוקף היא לא רק עבירה על החוק, אלא כרוכה גם בחשיפה לסיכון עצום:

 • הוצאות גבוהות עבור הטיפול הרפואי, אובדן ימי עבודה וחשש לאובדן כושר עבודה חלקי או מלא. כל זאת - "על חשבונו" של הנהג.
 • נפגעים אחרים בתאונה שבה מעורב רכב שאינו מבוטח בביטוח חובה זכאים לפיצויים מקרן ביטוח ממשלתית מיוחדת בשם קרנית. הקרן מקבלת 5 אחוזים מהפרמיות שמשלמים כלל הנהגים בישראל עבור ביטוח חובה. אבל קרנית לא תפצה את הנהג שנסע ללא ביטוח חובה - ואף תגיש נגדו תביעה בגין הפיצויים שתשלם לנפגעים האחרים.
 • נהג ללא ביטוח חובה לא יוכל להסתמך על חברות בקופת חולים למימון ההוצאות הרפואיות: קופות החולים אינן נושאות בהוצאות שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים.
השורה התחתונה: נהג ללא ביטוח חובה המעורב בתאונה יישא בכל ההוצאות - שלו ושל הנפגעים האחרים.
מה ההבדל בין ביטוח חובה לביטוח צד ג' וביטוח מקיף?
 • ביטוח חובה - מכסה אך ורק נזקי גוף.
 • ביטוח צד ג' - מכסה נזקים שנגרמו לרכוש של צד שלישי.
 • ביטוח מקיף - כולל ביטוח צד ג' וגם כיסוי לנזק שנגרם לרכוש של בעל הפוליסה.
חשוב לדעת: ניתן לרכוש ביטוח חובה בחברת ביטוח אחת, וביטוח צד ג' או ביטוח מקיף - בחברה אחרת.

היכן רוכשים ביטוח חובה?

חברות ביטוח רבות מציעות פוליסות ביטוח חובה לרכב. החברות רשאיות למכור פוליסות על פי שיקול דעתן, ואינן חייבות לבטח כל נהג בביטוח חובה. נהג שנדחה על ידי כל חברות הביטוח, יוכל לרכוש ביטוח חובה במאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול).

הפול מיועד, בין השאר, לנהגים בעלי עבר עשיר של עבירות תנועה או מעורבות במספר גדול של תאונות. כמו כן, בפול מבוטחים בעלי רכב דו-גלגלי. עם זאת, מחירי הביטוח בפול גבוהים משמעותית לעומת מחירי חברות הביטוח.

השוואת ביטוח חובה - אם המחיר בפיקוח, למה אני צריך את זה בכלל?

נכון, מחיר ביטוח חובה אכן עומד תחת פיקוחו של המפקח על הביטוח במשרד האוצר. אולם כידוע, גם בקרב מוצרים הנמצאים תחת פיקוח מתנהלת תחרות. זאת, מאחר שמשמעות הפיקוח היא קביעה של רף עליון, כלומר מחיר מקסימאלי. מתחת למחיר זה - חברות הביטוח רשאיות להתחרות ביניהן ולהציע מחירים אטרקטיביים.

לכן, חשוב מאוד להשוות בין מחירי פוליסות ביטוח חובה שמציעות חברות הביטוח השונות. באמצעות אתר Wobi ניתן לבחון מספר גדול של הצעות במחיר משתלם וכדאי, להשוות ביניהן - ולבחור בביטוח המתאים.

כיצד נקבע מחיר ביטוח חובה?

מחיר הפוליסה נקבע לפי מספר מרכיבים, ביניהם:

 • סוג הרכב וסוג הבעלות.
 • גיל הנהג הצעיר ביותר שינהג ברכב.
 • מגדר הנהג (נשים נהנות מדמי ביטוח מוזלים לעומת גברים).
 • ותק הנהיגה.
 • היסטוריית התאונות של הנוהגים ברכב (בשלוש השנים האחרונות).
 • היסטוריית הרשעות שהובילו לשלילת רישיון נהיגה (בשלוש השנים האחרונות).
 • נפח המנוע של הרכב.
 • הימצאות / העדר כריות אוויר להגנה על הנוסעים ברכב.

ביטוח חובה ב-Wobi

יש לכם רכב? אתם חייבים ביטוח רכב חובה. ניתן לרכוש את ביטוח החובה המשתלם ביותר באמצעות אתר Wobi. אין צורך להתחיל לטלפן לחברות הביטוח ולהמתין להצעות מחיר של נציגי השירות: Wobi מספק לכם מידע אמין ומפורט ומערכת השוואת מחירים נוחה, מהירה ויעילה. כך ניתן להשוות מיד בין הפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית - ולבצע רכישה מאובטחת און-ליין. בתוך מספר דקות, בלי לזוז מהספה בבית, יהיה לכם ביטוח חובה לרכב.


הדפסה