בדיקות מיגון לרכב

מיגון לרכב

לסטטיסטיקה הזו אתם לא רוצים להצטרף: בשנת 2016 נגנבו בישראל כ- 15,000 כלי רכב מסוגים שונים. במטרה להגן על הרכב ולהקשות על הגנבים, כדאי להתקין אמצעי מיגון שונים. בנוסף, מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח מקיף, כדי שאם הרכב בכל זאת ייגנב - יעמוד לזכותכם פיצוי כספי הולם, על - פי שווי הרכב במחירון יצחק לוי ביום המקרה. לעיתים, בפוליסת הביטוח המקיף נדרש להתקים אמצעי מיגון שונים ולעמוד בבדיקות מיגוןלרכב  - ועל כך במאמר שלפניכם.


תוכן העניינים

מהם אמצעי מיגון לרכב?

שוק המיגון מציע אפשרויות רבות להגנה על הרכב. ניתן לבחור במערכת אחת או לשלב בין מספר מערכות לקבלת רמת הגנה גבוהה יותר. עם המערכות שבאמצעותן ניתן להגן על הרכב מפני גניבה נמנות מערכת אזעקה, משבת מנוע (אימובילייזר), קודנית, "כספת" אלומיניום על מחשב הרכב ומערכות איתור שונות וכמובן מנעולי רכב מסוגים שונים. מידע מפורט נוסף בנושא - במאמר כיצד תגנו על הרכב מפני גניבה?


האם מערכות מיגון מבטיחות הגנה מלאה מפני גניבה?

לא. אמצעי ההגנה לרכב אמנם הולכים ומשתכללים - אולם במקביל עולה גם רמת התחכום של גנבי הרכב. בעיקרון ניתן לומר, שאף מערכת מיגון איננה חסינה באופן מוחלט מפני גנב נחוש, מנוסה ובעל הבנה טכנית. מכאן שיש חשיבות רבה להגן על הרכב גם בפוליסת ביטוח מקיף מתאימה.


מהן בדיקות מיגון לרכב?

מיגון הרכב הוא דרישה בסיסית של מרבית חברות הביטוח בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף. כל חברת ביטוח דורשת אמצעי מיגון שונים, בהתבסס על שווי הרכב ורמת הביקוש שלו בקרב גנבי רכב. ככל ששווי הרכב גבוה יותר, יידרשו אמצעי מיגון נוספים ומתוחכמים יותר. המטרה: להבטיח שהרכב המבוטח מוגן ככל הניתן מפני גניבה.

כדי לוודא שמערכות ההגנה שעליהן הצהיר המבוטח בעת רכישת הפוליסה אכן מותקנות ברכב, וגם במטרה לוודא את תקינותן - מבוצעות בדיקות מיגון על ידי איש מקצוע מוסמך.

ביטוח רכב

   
 
 

חברת הביטוח מספקת למבוטח רשימה של מתקיני מערכות מיגון, שממנה הוא רשאי לבחור את המתקין הסמוך למקום מגוריו או עבודתו. במסגרת הבדיקות, מוודא איש המקצוע את קיומן של מערכות הגנה ברכב ואת פעילותן. בתום הבדיקה, מקבל המבוטח אישור חתום המעיד על תקינות מערכות ההגנה ברכבו, שאותו עליו להעביר לחברת הביטוח.


מי משלם עבור בדיקות המיגון?

מאחר שחברת הביטוח היא שיוזמת את ביצוע בדיקות המיגון, היא גם זו הנושאת בתשלום - ללא כל עלות מצד המבוטח.


האם חברת הביטוח יכולה להתנות מכירת פוליסה בבדיקות מיגון?

כן. החברה רשאית לסרב למכור פוליסת ביטוח רכב לבעל רכב שמסרב להתקין מערכות הגנה מסוימות או לבצע בדיקות מיגון.

 

ביטוח רכב ב-Wobi

גם שילוב של כמה מערכות מיגון עשוי שלא להספיק מול גנב מתוחכם, שהרכב שלכם מצא חן בעיניו. לכן, לצד התקנת מיגון מיטבי כדאי ומומלץ לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח מקיף. אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות אטרקטיביות לביטוח מקיף - של מרבית חברות הביטוח הפועלות בישראל. באמצעות מערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מפוליסות ביטוח מקיף שונות. בלי לזוז מהספה בבית, תוכלו להשוות בין הצעות מחיר משתלמות, לבחור בפוליסה המתאימה לכם, ואף לרכוש אותה באופן מיידי.


מידע נוסף באתר Wobi


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכבהדפסה