ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף

בניגוד  לביטוח חובה שמהווה כיסוי לפגיעה גופנית כתוצאה מתאונת דרכים, הרי שהביטוח המקיף מכסה מגוון רחב של  נזקים שעלולים להיגרם לרכבו של המבוטח כגון : תאונת דרכים, שריפה,  נזקי טבע, תאונה עצמית  וגניבת הרכב  או נזקים שנגרמו לרכב בעת ניסיון פריצה אליו. רכישת הביטוח המקיף היא בגדר רשות ובנוסף, אין חובה לרכוש אותו באותה חברה בה נרכש ביטוח החובה. גובה פרמיית הביטוח נגזר מגיל הרכב ושוויו, תאונות קודמות, סטטיסטיקת גניבות רכב מהסוג של הרכב המבוטח וגיל הנהגים המורשים לנהוג.

חברות הביטוח מציעות כיסויים רחבים בפוליסה  אשר דומים אך שונים מחברה לחברה (כגון : גבול אחריות לנזק צד ג' ) וחשוב לבדוק מה כולל הכיסוי הביטוחי והאם הוא מתאים לצרכי המבוטח .
הביטוח המקיף כולל בתוכו ביטוח לנזק צד ג' ולכן  אין צורך לרכוש אותו בנפרד .


תוכן העניינים

אך לא מדובר רק בהרחבה של ביטוח החובה בתוספת ביטוח צד ג'. הביטוח המקיף מגן על בעל הרכב במגוון מקרים:

 • נזקי תאונה שונים - בעלי ביטוח מקיף לרכב יזכו לפיצוי על כל פגיעה בכלי הרכב שלהם וגם במקרה שבו עליהם לשלם לבעל רכב אחר אשר נפגע בתאונה עמם.
 • נזקים לרכב בשל התנגשות בעצמים שונים בהם בתים, מכוניות חונות, עמודי תאורה, רמזורים וכדומה.
 • גניבת הרכב - או נזקים שנגרמו לרכב בעת ניסיון פריצה אליו (במידה שהרכב לא נגנב אך נזק כלשהו נגרם לו, תפצה חברת הביטוח את בעל הרכב על הנזק שנגרם ותיקונו).
 • במקרה שריפה - נזקים הקשורים להעלאת הרכב באש, בין אם בשריפה ובין אם בהתלקחות ספונטנית.
 • נזקים מאיתני הטבע - הביטוח המקיף מכסה, בין היתר, פגיעת ברק, שיטפון, שלג, ברד כבד ואפילו התפרצות געשית.
 • התאמה אישית - מקרים נוספים המפורטים בפוליסת הביטוח המקיף של בעל הרכב.

לקבלת הצעות מחיר לביטוח הרכב בחר/י את סוג הביטוח:

ביטוח רכב

   
 
 

מה משפיע על מחיר הביטוח המקיף ומה ההבדל בין הפוליסות השונות?

ביטוח מקיף הוא הדרך הטובה ביותר לשמור על כלי הרכב, לכל צרה שלא תבוא. חשוב לדעת: במידה שהחלטתם לרכוש ביטוח מקיף לרכב, לעתים תדרוש מכם חברת הביטוח למגן את הרכב באמצעי מיגון נוספים על מנת למנוע גניבה. דרישות אלה יופיעו בפוליסת הביטוח אותה תרכשו.

גורמים רבים משפיעים על עלות הביטוח המקיף:

 • שווי הרכב – מחיר ביטוח של רכב יקר יותר גבוה יותר מזה של רכב זול, בין השאר בשל עלות החלפים.
 • גיל הרכב - לרוב, ביטוח לרכב בן 10 שנים ויותר יקר משמעותית מביטוח של רכב חדש.
 • עבר ביטוחי - מספר תביעות הרכוש הקודמות אשר נזקפו לבעל הרכב במהלך שלוש השנים שקדמו לתאריך תחילת הפוליסה .
 • גיל הנהגים – יקר יותר לבטח רכב שנהגים צעירים או חדשים נוהגים בו באופן קבוע.
 • סטטיסטיקת גניבות הרכב - על אף שמדובר בעובדה שנוטים להמעיט בערכה, אחד הגורמים המשפיעים ביותר הוא פופולריות הרכב בקרב גנבי רכב.

פוליסת הביטוח עלולה להתבטל במקרים שונים, בהם נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, הודאה באשמה בתאונה ללא אישור חברת הביטוח, אי-מיגון הרכב באחד האמצעים שנדרשו בפוליסה או אף תיקון במוסך שאינו אושר על ידי החברה המבטחת. כל הסעיפים הללו מופיעים אף הם בפוליסת הביטוח.

סעיף קבוע המופיע בפוליסה בהתאם לפוליסה תקנית, שנקבעה על ידי המפקח על הביטוח במשרד האוצר, הינו סעיף ה"השתתפות עצמית". השתתפות זו היא התשלום אותו ישלם בעל פוליסת הביטוח בעת הפעלתה, במקרה של נזק לרכב עצמו או לרכב אחר. גובה ההשתתפות העצמית שונה החברות שונות, ובמקרים שונים בהם מופעלת הפוליסה. חשוב לציין שקיימות בשוק פוליסות בהן ניתן לרכוש מראש סעיף ביטול השתתפות העצמית.
 

השוואת ביטוח מקיף - המלצה חמה לצרכן הנבון

לפני קניית ביטוח מקיף לרכב ניתן לעסוק סקר שוק רחב, להשוות מחירים ולהפעיל את יכולות המיקוח הטובות ביותר שלכם. בשל התחרות הרבה בין החברות, ככל שתשכילו להשוות בין חברות רבות יותר, כך גדל הסיכוי שתמצאו מחיר זול יותר.

השוואת מחירי הביטוח המקיף באתר אחד עושה את העבודה בשבילכם, בלי כאבי ראש. אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות לביטוח המקיף ממרבית חברות הביטוח בישראל. במקום לרוץ בין החברות השונות, תוכלו להשוות בין הצעותיהן במערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, ולהתרשם מהפוליסות השונות – זו מול זו. כאשר תבחרו את ההצעה המשתלמת ביותר, תוכלו לבצע רכישה מקוונת ומאובטחת, במקום לבלות זמן רב בהמתנה טלפונית.הדפסה