ביטוח לזמן קצוב

ביטוח לזמן קצוב

כיום, אפשר לקנות פוליסת ביטוח לדירה או ביטוח רכב גם לתקופות קצרות. ביטוח כזה הנקרא גם "ביטוח לזמן קצוב", הוא פיתרון נוח עבור אלה המרבים להיעדר מהדירה או צריכים לבטח את רכבם לתקופה קצרה או במקרים מיוחדים שלא דורשים ביטוח שנתי. אם כך, מהו ביטוח לזמן קצוב, מתי כדאי להיעזר בו, ואילו יתרונות וחסרונות הוא מקנה לכם?


תוכן העניינים

ביטוח רכב לזמן קצוב

ניתן לעשות ביטוח רכב לזמן קצוב לתקופת זמן של מינימום שבוע ימים. במסגרת זו ניתן לרכוש את כל סוגי הביטוח הקיימים: חובה, מקיף וצד ג'. ביטוח לזמן קצוב הוא פיתרון מעולה אם יש לכם רכב אבל אתם עושים בו שימוש לעיתים רחוקות בלבד. בנוסף, הביטוח מתאים במקרים שמעבירים רכב ממקום למקום, ולא מתכוונים לעשות בו שימוש לאחר מכן.

ביטוח רכב לזמן קצוב יתאים גם במקרים נוספים: עבור חיילים או נהגים צעירים המגיעים לסופי שבוע לעיתים רחוקות, או לכלי רכב הנמצאים בשימוש בעיקר בסופי שבוע, כמו טרקטורונים או ג'יפים.

גם רוכבי אופנועים וקטנועים יכולים ליהנות מביטוח לזמן קצוב. אם ברשותכם רכב דו-גלגלי ללא ביטוח וללא שימוש, תוכלו לרכוש עבורו ביטוח אופנוע לשבוע ימים לצורך טסט, תיקון במוסך או כל דבר אחר.

ביטוח רכב

   
 
 

ביטוח דירה לזמן קצוב

בזמן נסיעה לחו"ל, מילואים או כל העדרות ממושכת אחרת, הבית פגיע יותר לניסיונות פריצה, גניבה ונזקים. אדם שאינו מחזיק בקביעות ביטוח דירה, יכול לרכוש ביטוח דירה לזמן קצוב המיועד לתקופות קצרות.

כמו ביטוח רגיל, גם ביטוח לתקופות קצרות כולל בתוכו ביטוח מבנה וביטוח תכולה. בעלי ביטוח משכנתה יכולים לבטח לתקופה קצרה גם את תכולת הדירה, ולנסוע בראש שקט לחופשה או לעבודה בחו"ל.

ביטוח דירה

יתרונות וחסרונות

בדרך כלל, ביטוח לזמן קצוב רווחי פחות לחברות הביטוח. מסיבה זו, חלק מהחברות עשויות להציע לכם פוליסת ביטוח לשנה. במידת הצורך תוכלו לבטל את הביטוח שרכשתם, אך העניין כרוך בקנס כספי. לפני שתחליטו על רכישת ביטוח לזמן קצוב, בדקו איזו הצעה משתלמת יותר.

גובה הפרמיה נקבע על פי מה שקבוע בחוק - הלקוח ישלם 5 אחוז מהתשלום השנתי שמבקשת החברה. על כל יום נוסף לאחר שבעת הימים, הלקוח יוסיף עוד 0.3 אחוז מהפרמיה השנתית.


ביטוח לזמן קצוב ב-Wobi

אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות של מרבית חברות הביטוח. באתר מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה. תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת. בעיקר בביטוח לזמן קצוב, השוואת המחירים חשובה ביותר. תוכלו ליהנות מהשירותים של אתר Wobi ולקבל החלטה מושכלת.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח באינטרנטהדפסה