מסמך העדר תביעות

מסמך היעדר תביעותהוא מגיע אליכם בדואר פעם בשנה, בתאריך קבוע. הוא "בסך הכל" מסמך פשוט המצורף לחבילת מסמכי החידוש של פוליסת ביטוח הרכב. אבל כדאי לדעת שהוא קובע במידה רבה אם תהיו זכאים להנחה נאה ולחיסכון כספי משמעותי בדמי הביטוח, או שתידרשו להוצאה חודשית גבוהה יותר. קוראים לו מסמך העדר תביעות.
 
תוכן העניינים
 

מהו מסמך העדר תביעות?

מסמך העדר תביעות (הנקרא גם תעודת העדר תביעות) מונפק עבורכם על ידי חברת הביטוח המבטחת את הרכב שלכם. המסמך מעיד כי בעלי הרכב, המבוטח בביטוח צד ג' או בביטוח מקיף, לא הגישו תביעות נגד חברת הביטוח בבקשה לקבל פיצוי כספי. בדרך כלל, המסמך מקיף את היסטוריית התביעות של המבוטח במהלך שלוש השנים האחרונות.
 

ביטוח רכב

   
 
 

מדוע חשוב לשמור על מסמך העדר תביעות?

היסטוריית התביעות היא מרכיב מרכזי בקביעת מחיר פוליסת ביטוח רכב. בעל רכב שהגיש תביעה נגד חברת הביטוח שלו - ישלם סכום גבוה יותר (פרמיה גבוהה יותר) בעת חידוש הפוליסה באותה חברה. גם אם יפנה לחברת ביטוח אחרת, הוא יידרש להציג לה את מסמך העדר התביעות שהנפיקה עבורו חברת הביטוח הקודמת. זאת מאחר שהצגת המסמך היא תנאי לזכאות להנחה.

מנגד, נהג זהיר המחזיק במסמך העדר תביעות, יהיה זכאי להנחה מסוימת בעת חידוש פוליסת ביטוח הרכב - ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף (המסמך אינו רלוונטי לביטוח חובה, ואינו מקנה הנחה בסוג ביטוח זה). 
 
השורה התחתונה: בעת חידוש פוליסת ביטוח רכב נכס לתמונה המושג בונוס מאלוס. מדובר בהנחה (בונוס) או בתוספת (מאלוס) הנובעות מהיסטוריית הגשת תביעות עבר. אם במהלך תקופת הביטוח המבוטח לא הגיש תביעה נגד חברת הביטוח - הוא יהיה זכאי להנחה עם חידוש הביטוח. אם הוגשה תביעה נגד חברת הביטוח - המבוטח ישלם תוספת בעת חידוש הביטוח. מכאן, שלמסמך העדר תביעות חשיבות כספית ולכן מומלץ לשמור עליו היטב. יחד עם זאת, אם מסמך העדר התביעות לא הגיע בדואר ו/או אבד במקרה, ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש שינפיקו מחדש את מסמך העדר התביעות.
 
חשוב לדעת:
כדאי לזכור שהצהרה שאינה אמת היא לא רק עבירה על החוק: במקרה של הגשת תביעה, החברה תערוך בירור מקיף על היסטוריית התאונות של המבוטח. אם יתברר שהמבוטח מסר נתונים שקריים בנוגע לתביעות שהגיש בעבר - חברת הביטוח תדחה את תביעתו לקבלת פיצויים.
 

ביטוח רכב ב-Wobi

יש לכם מסמך העדר תביעות? מצוין - אתם זכאים לקבל הנחה בדמי ביטוח הרכב שלכם. Wobi הוא אתר הביטוח הראשון בישראל המרכז עבורכם הצעות אטרקטיביות של חברות הביטוח המובילות. באמצעות Wobi ניתן לא רק להשוות בין הפוליסות השונות לביטוח רכב - אלא גם לבחור בפוליסה המתאימה ולרכוש אותה באופן מיידי. הליך רכישת ביטוח רכב ב- Wobi פשוט - ופשוט משתלם.
 
לא, אין צורך להתחיל לטלפן לחברות הביטוח השונות: באמצעות מערכת השוואת המחירים הקלה והנוחה של Wobi, תוכלו להתרשם מהצעות לביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. בלי לזוז מהכסא או מהספה בבית, תוכלו להשוות בין הצעות מחיר משתלמות, לבחור בביטוח המתאים לכם - ולרכוש אותו באופן מיידי.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכבהדפסה