ביטוח מבנה ב- Wobi

ביטוח מבנה

בעלות על דירה היא מקור לשמחה ולדאגות גם יחד. בין אם רכשתם דירה לאחרונה או שבבעלותכם דירה זה מכבר, ביטוח דירה הוא רעיון מצוין שיקנה לכם שקט נפשי. דברים שונים ומשונים עלולים לקרות לדירה – נזקי טבע, נזקים כתוצאה מניסיונות פריצה או גניבות. ביטוח המבנה מכסה את מגוון נזקי הטבע העלולים לפגוע בביתכם. ללא ביטוח מבנה, בנוסף לצער ולהתמודדות עם תוצאות המקרה, אתם עלולים לשלם ביוקר רב. לפניכם מדריך WOBI בנושא ביטוח מבנה, מאילו סעיפים הוא מורכב ואילו נזקים הוא מכסה במקרה הצורך, על מנת שתוכלו לרכוש את הביטוח המתאים לכם.


תוכן העניינים

מהו ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה מכסה על נזקים לתשתיות הבית השונות. פוליסת ביטוח מבנה תכסה על נזקים בצנרת המים, החשמל, מתקני טלפון ומערכת ההסקה וכן על נזקים בתקרה, ברצפה, בקירות ובגג. בנוסף, ביטוח מבנה נועד לכסות גם מפני פגיעות קשות בנכס שנגרמו כתוצאה משריפה, התלקחות אש או פריצה.

ביטוח דירה

בפוליסת ביטוח מבנה סעיפים שונים הנוגעים בנזקי כוח עליון. למשל, תושבים שביתם נבנה במקומות המועדים לאסונות טבע, כוללים בפוליסה סעיפים של נזקי טבע כמו סופות, שיטפונות או רעידת אדמה. הפוליסה יכולה לכסות גם מקרים של נפילת עצמים שונים על הבית כגון כלי טיס, עץ או התנגשות רכב. מנגד, הפוליסה אינה מכסה נזקים לצמחייה, כגון נזק שנגרם לדשא, לעצים או לשיחים בגינת הבית או לכל רכוש אחר שצמוד למבנה.


תוספות והרחבות

מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח מבנה רק על פי הצרכים הביטוחיים. לדוגמה, אם אתם גרים בבית פרטי או שבבעלותכם קרקע חקלאית ואתם חוששים מאובדן ערך, ניתן לבטח את הקרקע עצמה. מגרש עשוי לאבד מערכו מסיבות רבות כגון תזוזות גאולוגיות, דליפת חומרים מסוכנים ונזקי טבע אחרים.

בנוסף, ניתן לרכוש הרחבת ביטוח כנגד נזקי צד ג'. לדוגמה, אם פיצוץ בצנרת המים גרם נזק לדירת השכן, ביטוח המבנה יכסה את עלות התיקון בבית השכן. כדאי לדעת: לא כל ביטוח מבנה כולל כיסוי נזקי מים, ולא כל פוליסה כוללת סעיף המכסה נזקים לצנרת. כאשר רוכשים ביטוח מבנה לדירה חדשה אולי ניתן לוותר על סעיפי המים והצנרת, אך כאשר עושים בביטוח מבנה לדירה ישנה, רצוי להתעקש על הוספתם.

בנוסף, ניתן לכלול בביטוח מבנה סעיף סיכוני חשמל. סעיף זה מכסה על נזקים שנגרמו למכשירים חשמליים במקרה של נפילת מתח חשמלי, סופת ברקים או כל מקרה אחר.


ביטוח מבנה - האותיות הקטנות

בזמן רכישת פוליסת ביטוח מבנה, חשוב להבחין בין שני מצבים שונים:

  • ביטוח חסר – ביטוח חסר הוא מצב שבו חברת הביטוח לא תשלם פיצוי העולה על סכום הפרמיה ששילמו המבוטחים. מי שמבטח
  • את רכושו בפחות מכפי ערכו לא יזכה לעולם במלוא הנזק.
  • ביטוח יתר – בביטוח יתר סכום הביטוח גבוה מערך השוק של החפץ המבוטח.

ככלל, קיימות שתי שיטות פיצוי נזקים:

  • שיטת השיפוי – שיפוי הוא החזר כספי במקרה של נזק לדירה או אובדן כלשהו.
  • שיטת הפיצוי - שיטה הנחשבת יקרה יותר, בה חברת הביטוח מזכה את הלקוח ברכוש "חדש תמורת הישן". לדוגמה: דוד מים חדש במקום זה שניזוק.

ביטוח מבנה - שאלת המחיר

ביטוח מבנה לא חייב להיות יקר. על פי שיקולכם, ניתן להוריד מהפוליסה סעיפים של נזקים קטנים. כמובן שהעניין כרוך בסיכון מסוים, אך הוא עשוי לחסוך הרבה כסף. כמו כן, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח מבנה מהבנק שמכר לכם משכנתא. לרוב מדובר בפוליסה בסיסית מאד שחסרים בה מרכיבים חשובים, אך המחיר שלה יהיה נמוך בהתאם. בנוסף, הורדת סעיף ביטוח רעידת אדמה הכלול אוטומטית ברוב פוליסות המבנה, יכול להוריד סכום מסוים מהפרמיה.


ביטוח מבנה ב-Wobi

אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות של מרבית חברות הביטוח. באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת. 


מידע נוסף באתר Wobi


מאמרים נוספים בנושא ביטוח דירההדפסה